czwartek, 22 sierpnia 2013

Henry H. Neff "Drugie oblężenie"

Znów spotykamy Maxa McDanielsa. Tym razem chłopak jest już o wiele bardziej dojrzały. Jest także jednym z najsilniejszych uczniów w szkole. Przed nim nowe, niebezpieczne zadanie. Razem ze swoim przyjacielem - Davidem Menlo, Cooperem, panną Boon i Mamuśką wyrusza do Europy. Muszą znaleźć Księgę Thotha, która na swoich kartach zawiera tajemnicę stworzenia. Jednak księgi pożąda także Demon. W jego rękach będzie jeszcze bardziej niebezpieczna. 

Demon terroryzuje cały świat. Max i David wyruszą do krainy, gdzie czas płynie całkiem inaczej. McDaniels w końcu dowie się kim naprawdę jest. Rowan upada. Zdrajcy są wszędzie. 

Kolejny raz bardzo pozytywnie zaskoczyłam się książką z serii "Gobelin". Księga druga jest jeszcze lepsza niż pierwsza. Postacie są naprawdę fantastycznie stworzone od początku do końca. Henry H. Neff fajnie też opisał Demona. Z jednej strony Astaroth jest straszny, chce rządzić całym światem, jest najsilniejszy i bezlitośnie zabija, a z drugiej strony kiedy Max i David się z nim spotykali miało się wrażenie, że jest to taki dobry wujek... Książka jest pełna akcji. Fajnie się ją czyta, a dokładniej pochłania. Nawet kiedy zasypiałam to o niej myślałam, a wcale nie tak wiele książek ma na mnie taki wpływ. 

Podsumowując. Świetna :) Polecam, bo warto przeczytać.
Recenzję "Psa z Rowan" znajdziecie TUTAJ. A ja już zabieram się za kolejną część : 3

3 komentarze:

  1. Chyba nie dla mnie, nie moje klimaty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi ciekawie. Może przeczytam pierwszą część :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie mówię tak, ale nie mówię też nie ): Pożyjemy zobaczymy :)

    OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?