piątek, 27 lutego 2015

Niko Henrichon, Darren Aronofsky, Ari Handel "Noe. Kto przeleje krew"

Okładka książki Noe t. 4. Kto przeleje krew
źródło
Tytuł: "Noe. Kto przeleje krew"
Autor: Niko Henrichon, Darren Aronofsky, Ari Handel
Wydawnictwo: SQN 
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 56

Czwarty, czyli niestety już ostatni tom przeczytany. To koniec mojej przygody z Noem i jakoś tak smutno. Jeszcze do tego wszystkiego ten tom był najlepszy ze wszystkich. Ale to w sumie dobrze. 

Ludzie mieszkający na arce, czyli jedyni, którzy przeżyli, tęsknią za lądem i nie mogą się doczekać, kiedy go zobaczą, kiedy postawią na nim nogę. A potop trwa i wydaje się nie mieć końca. Noe kolejny już raz musi podjąć naprawdę ciężką decyzję, Co wybierze? Świat z ludźmi, czy bez?

Ciężko mi pisać o tym tomie. Wzbudził on we mnie wiele emocji. Nawet dwa razy doprowadził mnie do łez. Zdecydowanie ten jest najlepszy, tak jak już wspomniałam na początku. To trochę taka wewnętrzna walka Noego. Za wszelką cenę chce osiągnąć coś, czego myśli, że oczekuje od niego Pan. A to nie do końca prawda. Znów ukazane są emocje ludzkie. Kruchość człowieka. I moc miłości. Poprzedni tom był trochę przewidywalny, za to ten mnie zaskoczył. 

Krótko podsumowując całą serię.
Była to wielka przygoda. Myślę, że jeszcze nie raz wrócę do tych komiksów, bo uwielbiam rysunki Pana Henrichona. Odkładam je na półkę z wielką dumą i polecam wszystkim, bez wyjątku, zapoznać się z tą trochę inną wersją Noego. Mam również nadzieję, że uda mi się obejrzeć film "Noe. Wybrany przez Boga". To właśnie na podstawie pierwszego szkicu scenariusza tego filmu powstała cała seria komiksów. Mam nadzieję, że Noe na ekranie będzie równie świetny! 

Za możliwość przeczytania (?) komiksu bardzo dziękuję:


2 komentarze:

  1. Ty już przeczytałaś ostatni tom, a ja jeszcze nie zaczęłam pierwszego. Teraz mój portfel jest naprawdę cieniutki, ale jak przyjdzie odszkodowanie to zakupię te komiksy:) .

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba nie słyszałam wcześniej o tej serii. Chętnie się zapoznam.

    OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?