piątek, 20 lutego 2015

Niko Henrichon, Darren Aronofsky, Ari Handel "Noe. I wody spadły na ziemię"

Okładka książki Noe t. 3. I wody spadły na ziemię
źródło
Tytuł: "Noe. I wody spadły na ziemię"
Autor: Niko Henrichon, Darren Aronofsky, Ari Handel
Wydawnictwo: SQN 
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 64

No i kolejny tom historii o Noem już za mną. Nie jestem zbytnio zachwycona, bo to oznacza, że została mi jeszcze tylko jedna część i koniec. A ja mogłabym czytać te komiksy w nieskończoność.

Tytuł trzeciego tomu brzmi "I wody spadły na ziemię". Tak też się stało. Ludzie spoza arki zrozumieli, że ich jedynym ratunkiem jest właśnie arka. I wybuchła bitwa. Bo jeśli nie po dobroci - to siłą. Teraz Noe nie może już zmienić decyzji. Jest zdania, że Pan nie chce, aby ludzie żyli i robi wszystko, aby tak było. Jednak jego rodzina tak nie uważa. Nie zgadza się z nim. I ktoś z nich jest bliski tego, by odwrócić się od Noego...

Ten tom to przede wszystkim walka. O arkę. O przetrwanie. To również cierpienie Noego, które wyłania się z każdej strony. Znajduje się tu również kilka stron, które pokazują, jak został stworzony świat. I one po prostu mnie zachwyciły. Pan Henrichon pięknie to wszystko skomponował i ukazał. Muszę przyznać, że jego rysunki pokazujące walkę również są... zapierają dech w piersi. Więcej jest tej dynamicznej akcji, której brakowało mi w poprzednim tomie, jednakże muszę przyznać, że to chyba najgorsza część z tych trzech, które do tej pory przeczytałam. Mam wrażenie, że większość tego co tu się działo, była strasznie przewidywalna i nie jest to wina tego, że przecież znam biblijną historię Noego, bo ona różni się i to znacząco od tej, którą prezentują nam Pan Aronofsky i Handel. Mimo to kolejny raz dobrze się bawiłam i kolejny raz chciałabym Wam polecić te komiksy. A sama zabieram się za "Kto przeleje krew", czyli już ostatnią część tej pięknej i niesamowitej historii.

Za możliwość przeczytania (?) komiksu bardzo dziękuję:4 komentarze:

 1. Z komiksami dużo wspólnego nie mam, czytałam parę jako dzieciak, lecz teraz przede mną "Z Archiwum X" z SQNu właśnie. "Noe" też brzmi fajnie, więc mam nadzieję, że wpadnie w moje ręce. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze żadnego komiksu, ale bardzo chce to zmienić. Jednak myślałam o komiksach Marvela.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak mnie nakręciłaś na Te komiksy ,że pierwsze trzy tomy zamówiłam . (Teraz zdałam sobie dopiero sprawę ,że ostatni komiks czytałam chyba jak miałam dziewięć lat ;3 ) ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog!:)
  Jeżeli znajdziesz chwile to wejdź w mój nowy post i poklikaj w linki Sheinside:) Dla Ciebie to sekunda a dla mnie mega ważne:) Będe bardzo wdzięczna:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?