niedziela, 22 września 2013

Cate Tiernan "Płonący stos. Księga 2: Kamienne skrzydło. Naszyjnik wody"

Życie Clio i Thais nie jest już takie same. Ktoś chce je zabić. Połączą się, by się chronić. Razem będą silniejsze niż kiedykolwiek. Rytuał może przynieść im nieśmiertelność lub... śmierć. Stawka jest duża. Miłosne rozterki dziewczyn w niczym nie pomagają. Każda zaczyna coś knuć. Podejmują ważne decyzje, aczkolwiek nie zawsze słuszne. 

Zemsta. Pragnienia. Spiski. 

Oczywiście tak jak i w przypadku pierwszej części już od początku można się było domyślić rozwoju wydarzeń. Myślałam, że będzie jakoś nudno, ale autorka mile mnie zaskoczyła i doszłam do wniosku, że Księga druga podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Zawierała wiele ciekawych wątków i tyleż też samo dostarczyła mi emocji. Thais od samego początku była moją faworytką, a za to Clio nie przypadła mi do gustu. Jednak lubiłam ją. W drugie części jej zachowanie mnie wkurzało. Miałam czasami ochotę rzucić książką. Była zbyt ... wkurzająca po prostu! 

Całościowo - świetna. Lekko pisana, z oryginalnym pomysłem. Ciężko się od niej oderwać. Dodatkowo zaostrzyła mój apetyt na inne powieści tej autorki. Polecam.

8,5/10

Cała seria bardzo przypadła mi do gustu, jednak nie były to najlepsze książki jakie czytałam. Wiele im brakowało. Lecz uwiodły swoją tajemniczością ;) Jestem szczęśliwa, że stoją na mojej półce. No, ale okładki zdecydowanie nie dla mnie. Nie za fajne, a w dodatku jedna i druga są praktycznie takie same :(( Szkoda. (Wiadomo, że nie powinno się patrzeć na okładki, ale...) Ulubiona postać to... (tamtaram) Richard! To jak "ukształtowała" go autorka bardzo mi się podobało. Jego charakter, zachowanie. Najgorsza postać to... (tamtaram) Clio! Przykro mi z tego powodu, że to jedna z głównych bohaterek. Totalna klapa.  Zakończenie trochę nijakie. W sumie nic nie zapowiada na kolejne części ,  ale w mojej głowie jest mnóstwo pytań! Kilka nie wyjaśnionych sytuacji...  Taka moja mała rozpacz... No, ale co zrobię. 
Seria otrzymuje ocenkę 8 i myślę, że będzie ona sprawiedliwa :) + Z czystym sumieniem polecam ^^


5 komentarzy:

 1. Takie mniej ambitne książki też czasami lubię sobie poczytać szczególnie wtedy, gdy nie mam na nic lepszego ochoty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę po pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysoka nota, może kiedyś się skuszę , póki co mam inne plany czytelnicze :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny blog!
  ps: zależy mi na współpracy z jedną firmą, wejdziesz na link do ich firmy z mojego ostatniego postu? będę wdzięczna + odwdzięczę się :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji czytać, ale brzmi zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?