środa, 20 maja 2015

English Matters nr 52

English Matters to chyba jedyne co w ostatnim czasie udało mi się przeczytać. Naprawdę dodatkowo doceniłam teraz ten magazyn, ponieważ na niego zawsze znajdzie się czas, na przeczytanie chociaż jednego artykułu dziennie, czytam więc coś i dodatkowo uczę się, a na czytanie książek nie za bardzo teraz jest odpowiedni czas. Dlatego w tej recenzji jest trochę inaczej - polecam na początku - dla zabieganych i zapracowanych, bo idealnie się sprawdzi! :) A co znajdziemy w tym numerze? 


źródło

Na początek jak zawsze This and That i coś dla fanów książek (czyli chyba dla wszystkich z Nas). Następnie trzy artykuły w People and Lifestyle. Pierwszy o bardzo znanym serialu "Przyjaciele", dalej  o Panu Iwińskim i Kicińskim. Pewnie ich nazwiska nic Wam nie powiedzą, ale myślę, że słynna gra "Wiedźmin" już tak. Poznajcie więc jej twórców. I na koniec o zespole "Queen" - na pewno jest wśród Was wielu ich fanów, prawda? W Culture również trzy artykuły - mój ulubiony o Kubusiu Puchatku, równie świetny o wytwórniach filmowych i kolejny o Herkulesie Poirocie (fani Christie halo, halo, nie możecie przegapić takiej okazji!). Coś co uwielbiam, czyli Travel. Tym razem odwiedzamy Texas. Następnie Conversation Matters i "Small Talk". W Leisure kilka słów o trailerach. Na koniec Language - coś o zaproszeniach i coś o literce B. ;)

Muszę przyznać, że jak zawsze wiele artykułów przypadło mi do gustu. Jak już wspominałam - wszystkie z Culture, Travel oraz Leisure. Bardzo ciekawe i interesujące mnie tematy. Reszta również była świetna. Najmniej chyba zainteresowały mnie konwersacje. Nie znalazłam w nich nic co by mnie jakoś bardzo zainteresowało, ale i tak były bardzo dobre.

No jak zwykle mogę się tylko zachwycać, bo co innego mogę zrobić? Naprawdę uwielbiam ten magazyn i z niecierpliwością czekam na kolejny numer!

Za możliwość zapoznania się z "English Matters"  bardzo dziękuję:  

6 komentarzy:

 1. Jako fanka autorki nie mogę przegapić tego numeru :) A wisienka na torcie to artykuł o Kubusiu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę sporo ciekawych tematów: Queen, Kubuś Puchatek i Hercules Poirot :) A do tego Texas :) Numer już mam, więc w owlnej chwili do niego zaglądnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam go, teraz zostało jeszcze przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie poczytałabym o Kubusiu Puchatku i Poirocie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tego numeru nie mam ,ale może się jeszcze kiedyś w niego zaopatrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba muszę wrócić do tego magazynu, jest ciekawy i zdecydowanie rozwija znajomość języka! ;)

  OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?