czwartek, 11 grudnia 2014

English Matters nr 49

A dzisiaj na tapecie u mnie czterdziesty dziewiąty numer English Matters. Już od samego początku przykuł moją uwagę, bo na okładce znajduje się nie kto inny jak Benedict Cumberbatch, którego po prostu uwielbiam. Zobaczmy więc, czego możemy się dowiedzieć w tym numerze.

Na sam początek w This & That troszkę dziwny? inny? hmm... o! nietypowy horoskop. W People and Lifestyle oczywiście poczytamy o Benedictcie. ♥ (To chyba jasne, że jest to mój ulubiony artykuł.) W tym dziale również o historii Sherlocka. (I to drugi ulubiony artykuł.) Oraz wywiad z Markiem Wakułskim autorem książki "Wałkowanie Ameryki". O vloggowaniu - czyli ostatnio czymś bardzo popularnym - i o emeryturach w Wielkiej Brytanii, dowiemy się w Culture. Artykuł o neologizmach znajdziemy nie gdzie indziej, jak w Language. W Technology o dronach, a w Travel odwiedzimy Pekin. Na sam koniec Conversation Matters i rozmawianie przez telefon po angielsku oraz Leisure, czyli troszkę o ćwiczeniach.


źródło

Jak już wspomniałam najbardziej podobały mi się artykuły dotyczące Benedicta/Sherlocka. Z pozostałych bardzo zaciekawił mnie "Retirement UK: Building a Nest Egg" - mnóstwo ciekawych informacji. Drony również zrobiły na mnie wrażenie, bo ostatnio jest o nich głośno w telewizji i w internecie. Przykładowe rozmowy po angielsku też na pewno mi się przydadzą. A "zwiedzanie" miast i państw z "English Matters" nigdy mi się nie znudzi! :) 

Jak zwykle pełno ciekawych tekstów i zdjęć. Naprawdę widzę, jak z numeru na numer co raz lepiej czyta mi się artykuły. Moje słownictwo bardzo, ale to bardzo się ubogaciło. Dlatego cieszę się, że numery "English Matters" ciągle trafiają w moje ręce.

Do tego numeru został dołączony gratis "Idioms for Winter Days", który można pobrać z em.colorfulmedia.pl

Jak zwykle polecam! "English Matters" to świetna nauka i zabawa w jednym. ;) 

Za możliwość zapoznania się z "English Matters"  bardzo dziękuję: 

7 komentarzy:

 1. Mam na półce. Ciekawe czy i tej numer EM mi się spodoba...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgrałyśmy się z recenzjami dzisiaj;) ale naszą uwagę przykuły całkiem inne artykuły:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym przeczytała, tym bardzie, że poprzednie numery były świetne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią zapoznam się z powyższym numerem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja za nauką języka w takiej wersji niezbyt przepadam, ale dla niektórych może to być prawdziwa gratka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam to wydanie, ale jeszcze nie miałam czasu go przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?