wtorek, 26 sierpnia 2014

Tomasz Królak "1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II"

źródło
Tytuł: "1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II"
Autor: Tomasz Królak 
Wydawnictwo: M
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 288

Niedawno miałam okazję przeczytać kilka rozdziałów książki "1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II" w ramach przygotowania do konkursu. Bardzo spodobały mi się te fragmenty, dlatego postanowiłam, że kiedyś przeczytam ją całą. I w końcu natrafiła się do tego okazja.

Jan Paweł II to osoba, która jest znana chyba każdemu na całym świecie - nie ważne jakiej jest religii. Osobiście darzę go ogromnym szacunkiem. Jednakże co ja wiem o tym człowieku? Mało. Mało, bo kiedy on umierał, ja miałam zaledwie cztery lata. A naprawdę, jest to człowiek, którego historię warto poznać i to potwierdza ta książka. 

Cofnijmy się do lat dzieciństwa. Cofnijmy się do lat, kiedy Karol Wojtyła był studentem, jak ich wielu. Zobaczmy cały jego pontyfikat z całkiem innej strony. Poznajmy ludzi, którzy towarzyszyli Janowi Pawłowi II. 

Ta książka jest naprawdę świetna. Można z niej wynieść wiele ciekawych rzeczy. Można prześledzić tak w sumie, całe życie Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II. W tej książce nie znajdziemy "suchych faktów" tylko znajdziemy 1001 krótszych i dłuższych "ciekawostek", które pozwolą nam lepiej poznać tego niesamowitego papieża. 

Nie jest to książka, którą czyta się łatwo i szybko. Niektóre rzeczy jest ciężko zrozumieć. Dziwne nazwy, nazwiska osób, o których istnieniu nie ma się pojęcia... Ale jest to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Nie ważne jakiej jesteś wiary. Postać papieża-polaka jest taka... taka, że brakuje mi słów. Warto poznać Go trochę lepiej. A dzięki tej książce jest to możliwe.

Nie wiem co jeszcze mogłabym napisać. Po prostu polecam zapoznać się z tą książką. Poświęcić jej kilka chwil. Kto wie? Może odmieni ona coś w Waszym życiu? Bo moja wiara, dzięki niej jeszcze bardziej się pogłębiła. 

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję:  

18 komentarzy:

 1. Brzmi całkiem dobrze :). Jak znajdziesz inne ciekawe to możesz mi dać znać na http://www.zakamarek2013.blogspot.com/2014/04/inicjatywa-lista-recenzji-dobrych.html taką mini-inicjatywę z robieniem listy książek o Janie Pawle II robię ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś się skusze, aby bliżej poznać świętego mojej dekady :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli tylko gdzieś spotkam to na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w domu można natrafić, co krok na obraz Jana Pawła II. Również uwielbiam tę postać, więc to oczywiste, że zainteresowała mnie ta pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co ukrywać - Jan Paweł II był naprawdę niesamowitą postacią. :)

   Usuń
 5. W domu mam czterotomową biografię Jana Pawła i tylko pierwszy tom za sobą.. Najpierw więc ją przeczytam, a potem ewentualnie poszukam tej ksiażki. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to chyba nie miałabym tyle odwagi, żeby przeczytać taką biografię. :D

   Usuń
 6. To książka idealna na prezent dla mojej cioci, która czyta wszystko o naszym Papieżu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to rzeczywiście będzie idealna!

   Usuń
 7. Trochę już o Janie Pawle II czytałam, bo też w gimnazjum i podstawówce chodziłam na konkursy o Nim. Książka na pewno ciekawa i warta uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie przez konkurs poznałam tą książkę... :)

   Usuń
 8. No no, ciekawa jestem, czy taki zbiór mógłby mnie czymś zaskoczyć. ;) Mimo że nie chodzę na religię, nasłuchałam się wielu papieskich anegdot w szkole. No i w telewizji (zwłaszcza w okolicach rocznicy śmierci dużo się opowiada, przypomina). A jak przejeżdżałam z tatą niedaleko Wadowic, odwiedziliśmy to miasto i tam też się trochę dowiedzieliśmy. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ta książka mogłaby Ci się spodobać. :)

   Usuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?