czwartek, 24 października 2013

Colorful Media

"Nauka języków przede wszystkim." Ile to już nauczycieli mi o tym mówiło. Mama, tata, babcia... Dla wielu ludzi języki obce są niesamowitym problemem. Ja akurat się do nich nie zaliczam. Z chęcią przyswajam słówka i odrabiam zadania domowe z niemieckiego i angielskiego. No, ale.. lubimy, nie lubimy - coś nam musi pomagać w tej nauce...
Ostatnio jest bardzo głośno o wydawnictwie Colorful Media (FB) Pewnie już każdy z was wie, że wydaje ono głównie magazyny językowe. Stworzone po to, aby właśnie pomagać w nauce, ale nie tylko. Nie znajdziemy tam sztywnych formułek, ale poznamy bliżej dany kraj i nauczymy się czegoś właśnie w TYM języku. Co więc oferuje nam Colorful Media?

Business English Magazine

Dwumiesięcznik, który przybliża słownictwo języka angielskiego związane z biznesem. Artykuły dotyczą właśnie biznesu i gospodarki międzynarodowej.


FB / KIOSK
English Matters

Dwumiesięcznik dla uczących się języka angielskiego. Przybliża nam m.in. kulturę, tradycję państw anglojęzycznych - lecz nie tylko. Muzyka, sport, tak zwane "gwiazdy" - każdy znajdzie coś dla siebie :)

FB / KIOSK
Deutsch Aktuell

Dwumiesięcznik dla uczących się języka niemieckiego. Niemcy, Szwajcaria, Austria - to właśnie z ciekawymi miejscami, czasem wolnym, wydarzeniami społeczno-kulturalnymi  tych państw -  zapoznamy się w tym magazynie.

FB / KIOSK
Francais Present

Dwumiesięcznik dla uczących się języka francuskiego. No i tak jak w poprzednich czasopismach tak też w tym poznajemy m.in. kulturę, tradycję, sławnych ludzi, obyczaje, ale oczywiście tym razem państw francuskojęzycznych.

FB / KIOSK
Espanol? Si, gracias

Wiele osób marzy, by wybrać się do Hiszpanii, poznać  język hiszpański (między innymi ja :D). Dzięki temu magazynowi możemy chociaż w pewnym stopniu poznać ten niesamowity kraj i przy okazji czegoś się nauczyć.

FB / KIOSK 
Ostanowka: Rossija!

Tym razem mamy do czynienia z kwartalnikiem. Rosyjski zawsze wydawał się trudnym językiem. Z tym magazynem na pewno łatwiej będzie przyswoić wiedzę. Jesteś fanem rosyjskiego? Ostanowka: Rossija! na pewno jest dla Ciebie.


FB / KIOSK 
StartUp Magazine

Dwumiesięcznik dla  przedsiębiorców. Dostosowany raczej do osób młodych, przybliży biznes w bardzo fajny sposób. Wywiady z ludźmi sukcesu, idee i pomysły zmieniające świat. Znajdziemy w formie elektronicznej i papierowej.

FB / KIOSK 


"Niesamowita oprawa graficzna, teksty, dzięki którym można dowiedzieć się czegoś ciekawego i w dodatku można się wiele nauczyć. Magazyn, po który warto sięgnąć." Tego typu komentarze i inne można znaleźć na wielu blogach i nie tylko. Wszyscy są zachwyceni. Niektóre artykuły odsłuchamy w formacie MP3 więc jest też coś dla fanów np. audiobooków. Pamiętajcie, że, aby sięgnąć po magazyn językowy trzeba mieć jako takie pojęcie o danym języku.  Colorful Media oferuje nam magazyny na poziome średnio-zaawansowanym.

Magazyny można zakupić w Emiku, wybranych kioskach i oczywiście na stronie wydawnictwa: www.kiosk.colorfulmedia.pl.

Ktoś czytał? Miał w rękach? I co sądzi?
W najbliższym czasie pojawi się też notka o moich wrażeniach z English Matters i Deutsch Aktuell.

"(...) Kto zna języki obce, widzi wyraźniej świat. Każdy język wyraża inny punkt widzenia."

~ A. D'Avenia "Biała jak mleko, czerwona jak krew"10 komentarzy:

 1. Każdy inaczej się uczy języków. Te czasopisma na pewno wielu osobom się przydadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, ze takie rzeczy powstają, ale ja nie znalzłam tu nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. English Matters jest świetne. Widzę, że czytasz Gone - ostatnio o nim pisałam. Jestem ciekawa jak odbierzesz tę książkę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem w połowie (no trochę dalej...;)) i stwierdzam, że Gone... jest CUDOWNE! Trochę słabo mi 'idzie' przez szkołę, ale mam nadzieję, że w weekend skończę :) Jutro przeczytam Twoją opinię ;))

   Usuń
 4. muszę zakupić sobie Business English Magazine i zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie ten niemieckojęzyczny jak najbardziej się nadaje ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już na szczęście nie uczę się języków (było one moją zmorą w czasach szkolnych), dlatego teraz odpoczywam od tego, ale polecę mojej kuzynce. Ona zapewne się skusi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kupuję angielski jestem zachwycona, świetna sprawa z tymi gazetami ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam te magazyny, są naprawdę przydatne i ciekawe :)

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Kupuję angielski podstawową wersję, całkiem niezłe, zawsze coś nowego można się nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?