niedziela, 28 lutego 2016

English Matters nr 56

Okładka książki English Matters, 56/2016 (styczeń/luty)
źródło
English Matters to ostatnio praktycznie jedyne co mam czas czytać. Dodatkowym atutem jest to, że mogę przy okazji czegoś się nauczyć. Zobaczmy co znajdziemy w 56. numerze.

Jak zawsze na początku This and That, gdzie między innymi kilka interesujących rzeczy z Polski, ale nie tylko. Dalej znajdziemy zwycięskie opowiadanie z numeru 55. English Matters. Gratulacje dla Pani Eweliny Brożek! W People and Lifestyle cztery artykuły. O Angelinie Jolie, który bardzo mi przypadł do gustu, bo uwielbiam tą aktorkę, a w nim trochę o jej prywatnym życiu i karierze. Kolejny to "Lesson in Love", czyli Evan Marc Katz opowie nam trochę jak to z tą naszą "drugą połówką" jest. Następnie o brytyjskim systemie klas w społeczeństwie i o programie Erasmus+ - i tutaj muszę się pochwalić - w którym sama biorę udział. :) W Culture artykuł o Mary Anne Evans, o podatkach - w różnych krajach, o ich historii oraz jeden z lepszych tekstów w całym magazynie o Szkocji. Czeka nas tutaj wiele informacji  o tym kraju oraz malownicze zdjęcia. W Converastion Matters bardzo fajny artykuł - różne skróty, przykładowe rozmowy i tym podobne, używane w wiadomościach tekstowych. Na sam koniec Travel i tym razem wybierzemy się do Manchesteru.

Moimi faworytami w tym numerze są przede wszystkim Travel - ale to nic nowego, co ja zrobię, że tak uwielbiam czytać o tych pięknych miejscach i mieć nadzieję, że kiedyś się w nich znajdę. ;) "The Keys to Texting" również był mi bardzo bliski, bo sama ze znajomymi używam angielskich skrótów i fajnie poznać kilka nowych. "Mysterious Scotland" i "Erasmums Experience" też bardzo przypadły mi do gustu.

Ten magazyn ma bardzo zróżnicowaną tematykę. Teksty bardzo mi się podobały, były naprawdę łatwe i lekkie w czytaniu. Oczywiście polecam!


Za możliwość zapoznania się z "English Matters"  bardzo dziękuję: 

1 komentarz:

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?