sobota, 1 marca 2014

Konkurs u Bidona ! #2

I tak oto przyszedł czas na drugi konkurs na moim blogu. Okazji do świętowania nie ma, ale możecie to uznać jako moje przeprosiny za to, że ostatnio w ogóle nie odwiedzam Waszych blogów. Wszystko wina szkoły :c Zapraszam do zapoznania się z regulaminem, zadaniem, a przede wszystkim nagrodą :)

1. Organizatorem konkursu jestem ja, właścicielka bloga Książki Moim Okiem.
2. Sponsorem nagrody jest Bussines & Culture.
3. Konkurs trwa od 01 marca 2014 roku do 20 marca 2014 roku. (do godz. 23:59)
4. Ogłoszenie wyników nastąpi do dwóch tygodni po zakończeniu konkursu.
5. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej drogą mailową. Jeżeli w ciągu siedmiu dni nie dostanę odpowiedzi, wybiorę kolejnego szczęśliwca.
6. Jedna osoba zgłasza tylko raz swój udział w konkursie.
7. Nagrody nie wysyłam za granicę.
8. W konkursie może wziąć udział osoba nie posiadająca bloga/posiadająca bloga, jak i również osoba anonimowa, ale w tym wypadku proszę o wpisanie swojego imienia/nicku.
9. Nagrodą jest jeden egzemplarz książki "Zabójczy księżyc", autorstwa N.K. Jemisin.
10. W konkursie wygrywa jedna osoba.
11. Jeżeli zgłosi się mniej niż 10 osób, konkurs zostanie odwołany.
12. Zwycięzca zostanie wybrany przeze mnie. Wygrywa ten, którego odpowiedź spodoba mi się najbardziej.
13. Książka jest nowa.
14. Jeżeli nie dostosujesz się do regulaminu, zostaniesz zdyskwalifikowany.
15. Nagroda zostanie wysłana do dwóch tygodni po otrzymaniu adresu.
16. Wszelkie pytania itp. proszę kierować na ksiazki-moim-okiem@wp.pl

Miło mi będzie, jeśli zaobserwujecie mojego bloga, polubicie na FB i wkleicie banner, czy to na bloga, czy na facebook'a.

Tak jak można wyczytać w regulaminie nagrodą jest "Zabójczy księżyc". Żeby nie było tak łatwo mam dla Was jedno małe zadanie konkursowe.

Czym według Ciebie jest "zabójczy księżyc"?

Czy jest to jakiś przedmiot, planeta, może człowiek? Opiszcie jak wygląda, dlaczego jego nazwa to "zabójczy księżyc", jeśli ma np. jakieś moce, wymieńcie je. Odpowiedź konkursowa to może być jedno zdanie, a nawet jeden wyraz jeśli się Wam uda. Może to być również dłuższa wypowiedź lub opowiadanie. 

Wzór zgłoszenia:
Zgłaszam się!
E-mail:
Odpowiedź: 

O nagrodę warto powalczyć, bo jest w niej coś niesamowitego. Mam nadzieję, że chociaż te 10 osób się zgłosi :) Odpowiedzi piszcie w komentarzach ;)

Banner:


Życzę wszystkim powodzenia!

UWAGA! Jeśli ktoś chce odpowiedź może przesłać mi na maila, jednakże proszę, aby w komentarzu zgłosił się/poinformował mnie o tym. 

25 komentarzy:

 1. Kinga G. nie weźmie udziału i Ola C. wie dlaczego. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie brak weny, bo od 2 tyg. zmagam się z wirusami, ale chociaż tak coś skromnie nakreślę, więc:
  Zgłaszam się!
  mail: krysia2304@buziaczek.pl
  Według mnie "zabójczy księżyc" jest człowiekiem robotem zaprogramowanym na zabijanie. Wystarczy, że spojrzy na kogoś swoim wzrokiem przesyłając kosmiczne fale elektromagnetyczne i potencjalna ofiara nie ma szans :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To życzę zdrowia i dziękuję za wzięcie udziału ! :)

   Usuń
 3. Sama w konkursie udziału nie wezmę. Nie moja tematyka, nie mój gatunek, ale banerek zamieszczam u siebie na blogu.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :)
   Również pozdrawiam ;)

   Usuń
 4. Biorę udział!
  czekaj_9@wp.pl
  Odp.: Uważam, że "Zabójczy księżyc" to nazwa organizacji, która ma za zadanie zniszczyć świat poprzez wykorzystanie księżyca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorę udział :)
  books.rewievers@gmail.com

  Pozwól, że odpowiedź prześlę Ci mailem. Z góry dziękuję za pozwolenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O, akurat dziś recenzowałam tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę czytałam, wiec udziału nie biorę, ale życzę innym powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Konkurs? Jasne, ze wezme udział!
  Daj mi tylko kilka dni,zeby to coś, co zastępuje mi mózg, moglo wymyśleć cos w miarę sensownego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapraszamy na konkurs !

  http://zaapisani.bloog.pl/id,340300396,title,Zdobadz-ksiazke-na-LENIWA-NIEDZIELE,index.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się !
  iza_suchar@o2.pl

  Zabójczy księżyc kojarzy mi się oczywiście z księżycem, którego zabójcza moc uaktywnia się w momencie zachodu słońca, a kończy się wraz ze wschodem. Polega na zabijaniu każdego żyjątka, które nie zdąży się schować w swoim domu czy innym ukryciu. Owija istotę ciemnym cieniem i wysysa z niej życie ...

  OdpowiedzUsuń
 11. A co mi tam. Może wygram ;P
  Zgłaszam się!
  E-mail: majlena628@gmail.com
  Odpowiedź: Zabójczy księżyc to zwykły księżyc, który postanowił spaść i zniszczyć ziemię. Jeśli nikt go nie powstrzyma, zniszczy naszą planetę.

  +wklejam banerek tutaj http://magia-ukryta-na-kartkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgłaszam się z wielką chęcią! :D A co tam, jak szaleć, to szaleć na całego ^^
  e-mail : justbooks17@gmail.com
  Odpowiedź: Zabójczy księżyc według mnie mógłby nawiązywać trochę do rzeczywistości np. byłby taką "fazą księżyca", która pojawiałaby się u każdego z Nas, w momencie gdy upadamy i nie jesteśmy w stanie się podnieść, bo los dorzuca Nam kolejne trudności. On pożerałby Nam resztki wspomnień, kusząco przesyłał mordercze "uśmiechy", wnikał w umysł przesyłając negatywne myśli, a z czasem nawet pozbawiał życia. Działałby dla Nas zabójczo ale tylko nieliczni daliby się wciągnąć w jego wir, prosto w otchłań. ("Nawet jeśli upadnę - wstanę.").

  + banerek na blogu w zakładce konkursy :)
  Pozdrawiam,
  Monika! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgłaszam się!
  E-mail: julia321998@gmail.com
  Odpowiedź:
  Zabójczy księżyc to nowo odkryta (co prawda w mojej głowie) planeta. Nazwę wzięła od swojego charakterystycznego kształtu przypominającego naszego naturalnego satelitę (jako "rogalika"). Panują na niej bardzo ciężkie warunki do życia, aczkolwiek zesłanie na nią nie jest równoznaczne ze śmiercią. O wodę jest trudno, trzeba nieźle się namęczyć, by wydobyć choć kilka kropel - chyba że ktoś jest w czepku urodzony. Ziemia jest mało urodzajna, ciężko wyhodować cokolwiek zdatnego do spożycia. Słońce praży mocniej niż na Ziemi, ponieważ Zabójczy Księżyc jest bliżej gwiazdy. Dni są bardzo długie, trwają po 50 godzin każdy, tyle samo noce. W powietrzu niemal przez cały czas wyczuwa się zapach śmierci, a dookoła walają się kości.
  Wysłani zostają tam najgorsi zbrodniarze. Jest to alternatywa dla kar śmierci, bardziej humanitarna, choć wciąż surowa. Przydomek "zabójczy" został dodany nie bez przyczyny - przez swoje warunki pochłonął tysiące istnień. Oprócz tego bez przerwy wybuchają spory między zesłanymi o wodę, schronienie, pożywienie, a także dla przyjemności.
  Wysiedleńcy nie są pozostawieni samopas, choć tak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Pilnują ich zmutowane zwierzęta, stworzone z kilku gatunków najmniej przyjaznych dla człowieka oraz stali, kontrolowane przez rząd. Nie interweniują często, jedynie w wyjątkowych sytuacjach, gdy atmosfera na księżycu staje się zbyt napięta - uspokajają wtedy takiego osobnika w amoku, na przykład, nie siląc się na delikatność.

  Baner w zakładce konkursy :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chętnie wezmę udział :)
  Mail: my.books.1220@gmail.com
  Odpowiedź: Księżyc jest moim zdaniem cudownym obiektem. Raz widzimy go jako rogalika, po paru dniach jest już pełnia, a on okrąglutki. Te fazy księżyca kojarzą mi się z odnowieniem i odradzaniem. Jakby co miesiąc on po prostu umierał, a potem ożywał i rozpoczynał swoją bezcelową wędrówkę by umrzeć kolejny raz. Z tego też powodu "zabójczy księżyc" nie kojarzy mi się ze śmiercią, ale odrodzeniem. Z książką nie miałam do czynienia ale wiem, że zbieracze prowadzą śniących w życie wieczne. To właśnie ten moment jest ich odrodzeniem. Ogromną jak kosmos zmianą.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  Mail: marpleous@gmail.com
  Odpowiedź:
  Każda planeta ma swój księżyc, może mieć ich też więcej niż jeden. Jeśli chodzi o Planetę Kłamstw, dla niej księżycem jest Zabójczy księżyc. Na planecie tej można napotkać wiele istot. Jednak łączy je jedna cecha - kłamstwo. Każda z nich ma tendencję do kłamstw. Kto wie, może twoje ciało po śmierci zostanie tam przeniesione? Całkiem możliwe... Zresztą, spotkasz tam wielu ludzi, w końcu to tak okropne istoty. Wystarczy wziąć do ręki gazetę i przeczytać stronę pierwszą. Morderstwa, gwałty, bijatyki... I pomyśleć, że ja też kiedyś byłam mieszkańcem Ziemi, że żyłam wśród kłamców. Teraz jestem jednak szczęśliwa wśród innych gwiazd - tak, przyjęłam ciało gwiazdy. Dzięki temu mogę obserwować wszystko, każdą z planet, każdą istotę, Ciebie. Jednak skoro pytanie padło na Zabójczy księżyc, to wrócę do tego tematu. Na Planecie Kłamstw istoty wykonują zawody, tak jak na Ziemi. Można być na niej więc naukowcem. Ta osoba zajmuje się wszystkim, co tę planetę otacza. Żaden z nich nie rozwiązał zagadkę tego księżyca. Dlaczego? Otóż było to w roku 3011, kiedy to uważano, a właściwie to okłamywano samych siebie, że posiada się wystarczającą wiedzę o nim, że można wyruszyć w kosmos i stanąć na nim - bo to niby wcale nie jest groźne. A było wręcz przeciwnie. Statek kosmiczny wystartował. Jednak gdy dotarł w pobliże księżyca, zniknął. Znaczy tak to wytłumaczono. Gwiazdy, w tym ja, które to widziały mogą śmiało powiedzieć, że prawda jest taka, że się spalili, że teraz żyją w ciele popiołu na Planecie Umarłych - tej najgorszej. Stąd ta nazwa.
  Obecnie, 2000 lat po tym, uważają, że Zabójczy księżyc pojawia się raz na pięć lat i nie w noc, lecz w dzień. To akurat jest prawdą. Rano mają zielonkawy kolor, potem zmieniają go na ognisto czerwony - i wtedy spala wszystko, co wokoło - a wieczorem wygasa, staje się cały czarny i chowa się. Reszta jest owiana ogromną tajemnicą, wiem o tym tylko ja i inne Gwiazdy... A ty nigdy się o tym nie dowiesz, nie zasłużysz, wiem o tym, widzę to, Twoją przyszłość...

  + Baner: http://shelf-of-books.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgłaszam się!
  E-mail: ula_408@o2.pl
  Odpowiedź: Myślę, że "zabójczy księżyc" to czas kiedy księżyc ma ogromną moc i jeśli ta moc wpadnie w niepowołane ręce, świat pochłonie mrok.
  Pozdrawiam Olu:)

  OdpowiedzUsuń
 17. I tak nie wygram, ale się zgłosze :) W końcu kto nie próbuje....
  E-mail:dorotam03@gmail.com
  Odpowiedź
  ''Księżyc jest lojalnym towarzyszem. Nigdy nie odchodzi. Zawsze jest na miejscu, przygląda się, oddany, widzi nas w naszych jasnych i ciemnych chwilach, nieustannie się zmienia, zupełnie jak my. Każdego dnia jest nową wersją siebie. Czasami słaby i wątły, innym razem silny i pełen światła. Księżyc rozumie, co to znaczy być człowiekiem. Niepewny. Samotny. Poorany kraterami niedoskonałości.''
  Ten cytat chodzi mi po głowie od kiedy przeczytałam go na twoim blogu. I od kiedy dowiedziałam się o konkursie pierwsze skojarzenie z księżycem to właśnie ten cytat.
  Miałam dużo pomysłów na tą odpowiedź, ale napiszę zupełnie inaczej.
  Księżyc to dar, niedoceniany dar. Piękny, idealny, pożyteczny,zmienny, jedyny w swoim rodzaju. Tak jak zawarte jest w poważszym cytacie-podobny do ludzi. Czym więc jest Zabójczy Księżyc? tworem naszych umysłów? Tajną organizacją chcącą przejąć władze nad światem lub go zniszczyć? Oddległą planetą, gwiazdą? Tajemniczym urządzeniem służącym do niekoniecznie szlachetnych czynów?
  Nie. Nic z tych rzeczy. Zabójczy księżyc to coś realnego, namacalnego, prawdziwego. To coś co istniało, istnieje i zawsze będzie istnieć. To zmora świata, zmora, której jednak świat wiele zawdzięcza. Zabójczy Księżyc jest wśród nas, jest obok nas, jest w NAS. Nie wiecie o co chodzi?
  Zabójczy Księżyc to....MY.
  Absurdalne? Niekoniecznie.
  Księżyc i ludzie. Coś pięknego, niezwykłego, jedynego w swoim rodzaju, niedoceniany, zmienny...to już napisałam napoczątku. Przynajmnie określając księżyc. Ludzie są tacy sami.
  Piękni na swój sposób,
  niezwykli,
  zmienni w swoich decyzjach, zachowaniu, postępowaniu,
  niedoceniani-przez innych, samych siebie,
  jedyni w swoim rodzaju-każdy z nas jest inny, niepowtaszalny, wyjątkowi
  dar-człowiek to dar, dar dla innych ludzi, dla świata
  Jesteśmy Księżycami. Dlaczego więc na tym nie pozostać, tylko brnąć dalej i nazywać nas Zabójczymi?
  Nie popadajmy w samozachwyt, nie twórzmy utopii. Nie jesteśmy IDEALNI. Mamy wady, tak jak księżyc ma swoje kratery. Człowiek zdolny jest do różnych czynów.
  Każdy człowiek.

  Aż sie boję co to powstało :) Mam nadzieję, ze nie uśniesz z nudów czytajac moje wypociny i pseudo filozoficzne myśli :D
  Może czasu do końca nie za wiele, ale i tak wstawiam baner do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Biorę udział :)
  e-mail: dorocia5151@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się!
  E-mail: marcepankablog@op.pl
  Odpowiedź: "Zabójczy księżyc" jest według mnie czymś tajemniczym, a jednocześnie budzącym grozę. Z jednej strony chciałoby się to poznać, z drugiej czujemy, że powinniśmy uciec. Jest to coś zakazanego, co jednak kusi wiele ludzi..

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się ! :)
  e: mail: nata130@interia.eu
  Odpowiedź: Zabójczy księżyc to nic innego jak krwisty księżyc. Pojawia się raz na 50 lat i wprowadza w ludzkie serca strach o własne życie. Wiecie co on powoduje? Otóż księżyc jest w tedy mściwą istotą, która powoduje, że ludzie lunatykują. Księżyc zawsze był zabójczy dla lunatyków - wyciągał ich z ciepłych łóżek i zmuszał do nocnych wędrówek, które często kończyły się tragicznie, upadkiem z dachu, muru, utopieniem... Lecz to nie koniec. Dla mnie zabójczy księżyc to też czas, gdy różne istoty wypełzają ze swych kryjówek.Dzieje sie to co 50 lat, gdyż ma to związek z związkiem córki Heliosa, Selene, zakochanej w człowieku, o której nie chcę się rozpisywać. Zabójczy księżyc tak właśnie pragnie mścić się na ludziach, że co 50 lat zsyła na nich też dzikie upiory. Biada tym, którzy w "pustą noc" zagubili się w drodze. Już nigdy nie wracali do domów...Krwisty księzyc więc jest okresem licznych mordów, które dzieją się na ziemi co 50 lat! Tak strasznych, że nawet ludzie powstają z ziemi. Czy to zombie? Nie wiem. Wiem za to, że groby na cmentarzach, systematycznie co 50 lat, zostają znalezione puste, a strzępki kości do dziś można odnaleźć przy każdym domie.

  P>S: Wszystko co podałam, niniejszym jest tylko wytworem mej wyobraźni. Mam nadzieję, że żadne serce nie zostało przez moje słowa zatrzymane, jak i myślę, że złe sny nie wpłyną na Was nocą. Wiedzcie bowiem, że zabójczy księżyc dopada tylko niesprawiedliwych!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi - nie mogę wziąć pod uwagę Twojego zgłoszenia. Konkurs trwał do 20.03.

   Usuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?