wtorek, 10 września 2013

Tahereh Mafi "Dotyk Julii"


"Nadzieja jest kieszenią pełną możliwości.*

Komitet Odnowy przejął władzę nad światem. Wszyscy ludzie są kontrolowani. Dzieci są odosobnione. Silni mężczyźni, nastolatkowie -rekrutowani do wojska. Niebezpieczne przypadki - eliminowane. I właśnie takim przypadkiem jest Julia. Jej dotyk zabija. Siedzi sama w szpitalu/więzieniu przez wiele dni. Chce wiedzieć prawdę. Co dzieje się na świecie? Czy ktoś w ogóle jeszcze żyje? Czemu jej nie zabiją? A kiedy prawda wychodzi na jaw jest już tylko gorzej. 

"Prawda jest zazdrosną, porywczą kochanką, która nigdy nie śpi"*


Dar czy przekleństwo? Siła czy słabość?  Moc.

Musi się sprzeciwić. Nie chce być zabawką w czyiś rękach. Nie chce zabijać. "U jej boku staje ktoś, kogo kocha."** Życie zaczyna mieć dla niej sens. Poznaje nowych ludzi. I czasem jest jej ciężko odróżnić wroga od przyjaciela. Jednak może dotykać. Jego. I jeszcze jego. Widzi to co próbowali przed nią ukryć. I przed wszystkimi. 

"- Świat jest ponurym miejscem - szepce. - Czasem musisz strzelać pierwsza."*


Coś jak "Dotyk" Juss Accardo, jak "Igrzyska śmierci" Collins, "Zawładnięci" Johnson. A jednak całkiem coś innego. Porwała mnie. Bardzo. Rewelacyjna książka dla każdego. Poruszająca i piękna.  Kocham. Kocham. Kocham! O przyjaźni, miłości, zaufaniu.  Świetny język, szybko się czyta. Od samego początku się rozkręca. Jednak główna bohaterka nie jest do końca "idealna"... TEAM WARNER! 330 stron cudownych przeżyć. Przyjemna i dostarczająca wiele emocji. I do tego ta okładka *u* Polecam :)

10/10
*T. Mafi "Dotyk Julii"
** Tył książki - zdanie z opisu wydawnictwa :)

6 komentarzy:

 1. No cóż, jak tak ładnie polecasz, to trzeba przeczytać :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dotyk Julii" czytałam, nawet zastanawiałam się nad kupnem, ale nie urzekł mnie. Z tego, co pamiętam była to bardzo średnia książka, a Julia irytowała mnie niesamowicie. Jedynym plusem był Warner <3
  Jestem też już po "Sekrecie Julii", którego recenzja pojawi się za niedługo ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że mi Warner też przypadł do gustu, a to nawet bardzo ;D Będę czekać na twoją recenzję :))

   Usuń
 3. Jest już na mojej liście "chcę przeczytać" pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie spodziewałam się, że "Dotyk Julii" tak bardzo przypadnie mi do gustu. Nie mogę doczekać się, kiedy kontynuacja trafi w moje ręce. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, zgadzam! Rewelacyjna książka, ale kontynuacje jest jeszcze lepsza!! Ja także jestem na team Warner. :P

  OdpowiedzUsuń

1.Wszelkie komentarze z "zapraszam do mnie" lub z linkami do Waszych blogów zostaną usunięte.

2. Jeśli chcecie mnie poinformować o konkursie lub Waszym wyzwaniu, możecie napisać to w komentarzu, ale moglibyście wysilić się chociaż trochę i napisać coś odnośnie postu. Jeśli Wam się nie chce to po prostu zostawicie link w podstronie "Wyzwania" w przypadku wyzwania i "Blogowe konkursy" w przypadku konkursu. Komentarze, które będą sprzeczne z tym co napisałam po prostu usunę.

Czy wymagam zbyt wiele?